Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Berlín a Postupim

Berlín a Postupim

3denní
Celoročně
4290,- Kč

Místa: Berlín, Postupim, Drážďany
Číslo programu: 063
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

1.den: Odjezd od budovy školy v brzkých ranních hodinách přes hraniční přechod Petrovice do hlavního města SRN Berlína. Okružní jízda východní částí města okolo zbytků berlínské zdi. Poté procházka po slavné třídě Uneter den Linden a kolem památek k ní přilehlých (Muzejní ostrov, Berliner Dom, Ruské velvyslanectví, Braniborská brána…). Odpoledne zastávka u Check Point Charlie a možnost návštěvy kopule Bundestagu od Normana Fostera (vstup závisí na kapacitních možnostech, počet školních skupin omezen). Večer ubytování na hostelu.

2.den: Po snídani návštěva města Postupim. Prohlídka barokního zámku Sanssouci s krásným parkem a dalšími pavilony a návštěva zámečku Schloß Cecilienhof , kde se po 2. světové válce konala Postupimská konference. Odpoledne návrat do Berlína a osobní volno na Kurfürstendamm - nejživější bulvár města s množstvím obchodů, kin a restaurací, kde se nachází i symbolické ruiny kostela Gedächtniskirche. Poté návštěva interaktivní výstavy Story of Berlin, jejíž součástí je i prohlídka původního protiatomového krytu. Večer návrat na ubytování.

3.den: Po snídani odjezd do Drážďan. Cestou možnost zastávky u bažantího zámečku Moritzburg, který posloužil jako kulisa pro slavnou českou pohádku Tři oříšky pro Popelku. Poté pěší prohlídka centra Drážďan s průvodcem (Frauenkirche, Zwinger, Bruhlova terasa, Albertinum, Altmarkt..). V odpoledních hodinách osobní volno k nákupům na Prager Strasse. Večer odjezd zpět do České republiky.

Cena: 4290,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

· Dopravu zájezdovým autokarem

· 2x ubytování v hostelu se snídaní

· Cestovní pojištění (léčebné výlohy, odpovědnost za škodu, ztráta zavazadel, storno zájezdu)

· Pojištění proti úpadku dle zákona 159/1999 Sb.

· Služby průvodce po dobu zájezdu

· Přistavení autobusu ke škole

Cena zájezdu nezahrnuje: vstupy do navštívených objektů