Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Kouzelné Skotsko

Kouzelné Skotsko

2023
47 + 4 volná místa (zájezd vhodný pro jednu školu nebo menší skupiny)
20.05. - 28.05.2023
13490

1. den: V dopoledních hodinách odjezd z ČR do Nizozemska.


2. den: Celodenní návštěva Amsterdamu. Procházka historickým centrem Amsterdamu (Dam, Damrak, Oude Kirk, Královský palác, Květinový trh…), poté projížďka po grachtech. Odpoledne projížďka lodičkou po grachtech. Nalodění na trajekt do Británie a ubytování v kajutách.

3. den: Dopoledne vylodění v Newcastle upon Tyne a přejezd do skotského Edinburghu. Průjezd NP Northumberland, fotopauza na skotských hranicích. Návštěva Jedburgh Abbey. Večer ubytování v hostitelských rodinách v Edinburghu..


4. den: Celodenní pobyt v Edinburghu. Procházka po Royal Mile a návštěva Edinburgh Castle. V případě zájmu návštěva edinburského podzemí či interaktivního muzea Dynamic Earth. Výstup na Calton Hill, který se tyčí nad městem. Odpoledne návštěva Royal Yacht, královské jachty, který obeplula 6x zeměkouli. Večer návrat na ubytování.

5. den: Celodenní výlet do oblasti Highlands, projížďka smutným údolím Glencoe, fotozastávky a pěší procházka. Poté zastávka u památníku Commander Memorial s výhlídkou na Ben Nevis, nejvyšší horu Británie. Poté návštěva města Fort Augustus, procházka ke slavným Neptunovým schodům a projížďka po jezeře Loch Ness. Večer návrat na ubytování

6. den: Dopoledne návštěva Stirling Castle, kde se tvořili skotské dějiny. Odpoledne průjezd národním parkem Trossachs, zastávka u Lake Katrine a projížďka na stoletém parníku,. Cestou na ubytování zastávka u Kelpies a Falkirk Wheel.

7.den: Ráno rozloučení s rodinami přejezd do Newcastel upon Tyne na trajekt. Cestou návštěva Holy Island, kde se nachází klášter z roku 635. Nalodění na trajekt a noční přejezd do Nizozemska.

8.den: Dopoledne vylodění v Ijmuidenu a zastávka v Zaanse Schans, historické vesničce, v níž můžete vidět typické holandské větrné mlýny, domky z 18.století i tradiční výrobu sýrů a dřeváků. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat do ČR v nočních hodinách nebo brzkých ranních (dne 28.5.)