Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Skotsko  - Grand tour s návštěvou Orknejí

Skotsko - Grand tour s návštěvou Orknejí

11denní
Celoročně
17 290,- Kč

Místa: Amsterdam, Glasgow, Edinburgh, Skye, Loch Ness, Orkneje
Číslo programu: 1036
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

1.den: Odjezd z ČR v odpoledních /večerních hodinách a přejezd přes SRN do Nizozemska.

2.den: Dopoledne návštěva malebného přímořského městečka Volendam, kde můžete ochutnat místní rybí speciality. Poté eckurze v sýrárně. Odpoledne prohlídka skanzenu Zaanse Schans s typickými holandskými staveními a větrnými mlýny, a přesun na trajekt do Ijmuidenu, ubytování v kajutách a plavba do Newcastelu.

3.den: Dopoledne vylodění v Anglii a přejezd do Skotska. Zastávka u Hadrian´s Wall, která vytyčovala severní hranici Římského impéria. Odpoledne prohlídka velkoměsta Glasgow a procházka s průvodcem (katedrála sv. Munga, George Sq., Pollock House, Mc Lellan Galleries, Nekropollis – viktoriánksý hřbitov, kde se nachází cca 3500 soch). Večer ubytování v hostitelských rodinách ve Stirlingu či okolí.

4.den: Celodenní prohlídka města Edinburgh, procházka po slavné třídě Royal Mile, návštěva Edinburghského hradu. Odpoledne výstup na Arthur´s Seat a návštěva Holyrood Palace, oficiálního skotského sídla královny Alžběty II. . Poté návštěva královské jachty Britannia. Večer návrat na ubytování.

5.den: Dopoledne návštěva rozhledny Wallace Monument a bitevního pole v Bannockburn. Odpoledne přejezd do NP Trossachs, o jehož krásách básnil už Sir Walter Scott. Prohídka malebné vesničky Luss a projížďka historickým parníkem po jezeře Loch Katrine. Večer návrat na ubytování.

6.den: Brzy ráno odjezd do oblasti Highlands. Průjezd smutným údolím Glencoe, zastávka u Neptunových schodů ve Fort William a přejezd trajektem z Malaig na ostrov Skye. Ubytování na hostelu a prohlídka hlavního města ostrova Portree.

7.den: Po snídani návštěva Dunvegan Castle a výlet lodičkou ke kolonii tuleňů. Odpoledne návštěva městečka Uig a zastávka na hřbitůvku, kde je pochovaná skotská hrdinka Flora MacDonald. Výstup k Old Man of Storr a zastávka u vodopádů Kilt Rock. Večer ubytování v hostelu v severním Skotsku.

8.den: Celodenní výlet na souostroví Orkneje (autobus zůstává v přístavu, na Orknejích vás bude čekat místní bus) . K večeru trajektem (cca 1,5 hod.) na SOUOSTROVÍ ORKNEJE , plavba kolem impozantních útesů ostrova Hoy , mezi ostrovy se nachází vodní plocha známá jako Scapa Flow , hlavní základna královského námořnictva za obou světových válek.

9.den: Návštěva kamenné vesnice Skara Brea, která byla osídlena přibližně 3100 př.n.l., poté prohlídka Skail House, kde pobýval legendární kapitán Cook. Odpoledne zastávka u obřadních kamenných kruhů STANDING STONES OF STENNES a RING OF BRODGAR. Večer návrat do Skotska a noční přejezd do Newcastelu.

10. den: Zastávka v oblasti Borders a návštěva pitoreskního městečka Peebles a průjezd s fotopauzami NP Northumberland. Odpoledne nalodění na trajekt do Nizozemska, ubytování v kajutách.

11. den: Ráno vylodění v Ijmuidenu a celodenní přejezd do ČR (příjezd ve večerních/nočních hodinách).

Cena: 17 290,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

*dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, DVD)

* trajekt ijmuiden – Necastle – ijmuden s ubytování v kajutách

* trajekt na Orkneje

* 2x ubytování v hostelu se snídaní

*3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí

*komplexní cestovní pojištění vč. pojištění storno zájezdu

*pojištění proti úpdaku CK

*na každých 13 plně platících 1 místo zdarma

*bezplatné přistavení autobusu (min 13 plně platících)

*dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou

*služby průvodce a dodání informačních materiálů

Cena zájezdu nezahrnuje: MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí