Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Švýcarsko jinak, jak jinak

Švýcarsko jinak, jak jinak

6denní
Celoročně
6490,- Kč

Místa: Bregenz, St. Gallen, Lucern, Bern, Zermatt
Číslo programu: 076
Termín zájezdu: dle přání kolektivu a volných kapacit

1. den: odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den: v ranních hodinách příjezd do rakouského města Bregenz, procházka podél Bodamského jezera. Pokračování do švýcarského St. Gallenu, jehož nejvýznamnější památkou je benediktýnský klášter svatého Havla zapsaný na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Následuje ochutnávka čokolády v čokoládovně Maestrani. Den je zakončen ve Winterthuru návštěvou vědeckého centra Technorama (obdoba iQparku v Liberci). Odjezd na ubytování, nocleh.

3. den: snídaně, odjezd do Lucernu, jež se nachází na břehu jezera Vierwaldstättersee, procházka centrem města (Kappelbrücke zapsaný na seznamu UNESCO, most „hrůzy“ Speuerbrücke a další zajímavosti). Pokračování po stopách Sherlocka Holmese do městečka Meiringen a k vodopádům Reichenbachfälle, kam vede historická dřevěná pozemní dráha z r. 1899 (v provozu 4.5. – 8.10.). Návrat kolem jezer Brienzersee a Thunersee zpět na ubytování.

4.den: snídaně, odjezd do hlavního města Švýcarska Bernu, jehož symbolem jsou medvědi, které uvidíte v nově zrekonstruovaných medvědích příkopech. Procházka centrem města typickými podloubími ke katedrále Münster, od níž je nádherný výhled na údolí řeky Aary. Procházka končí u orloje Zytglogge. Odpoledne pokračování po stopách švýcarské gastronomie do údolí řeky Emme, návštěva sýrárny Emmental a výrobny sušenek Kambly, ochutnávka a možnost nákupu. Odjezd na ubytování do západní části Švýcarska.

5. den: snídaně, odjezd do městečka Täsch autobusem, pokračování vlakem do Zermattu (20 min.) Celodenní návštěva Zermattu a okolí. Výjezd dráhou Gornergratbahn do nadmořské výšky 3089 m n. m. nebo do oblasti věčného ledu na Klein Matterhorn (Matterhorn glacier paradise) ve výšce 3883 m n. m., kde se mj. nachází i ledovcový palác. Možnost absolvování pěší túry dle požadavků skupiny. Návrat vlakem do Zermattu. Ve večerních hodinách odjezd do ČR.

6. den: návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Cena: 6490,- Kč
Cena zájezdu zahrnuje:

•dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)

•3x ubytování na hotelu typu F1 se snídaní

•komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna

•pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.

•na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor

•bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)

•služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů

Cena zájezdu nezahrnuje: •MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí