Phone
777 898 967
604 863 684
MÁTE DOTAZ? NEVÁHEJTE VOLAT
Tajemné Skotsko a ostrov Skye

Tajemné Skotsko a ostrov Skye

9denní
Celoročně
14 490,-Kč

Místa: Amsterdam, Stirling, Skye, Loch Ness, Edinburgh, Bruggy
Číslo zájezdu: 028
Termín: dle přání školy a volných kapacit

1.den: Odjezd ve večerních hodinách přes SRN do Nizozemska.

2.den: Dopoledne příjezd do Amsterdamu, prohlídka historického centra s průvodcem (Dam, Damrak, Královský palác, Květinový trh, Muzejní čtrvrť, bekynáž, …). Odpoledne projížďka lodí na grachtech a přesun do přístavu Ijmuiden. Noční plavba do Newcastelu.

3.den: Dopoledne vylodění v Newcastelu a přejezd do Skotska. Cestou fotopauza na skotských hranicích, poté návštěva svatební vesnice Gretna Green. Odpoledne návštěva města Glasgow. Prohlídka historického centra (se zastávkou v Necropholis) a návštěva Glasgow Science Centre. Večer ubytování v hostitelských rodinách ve Stirlingu

4.den: Výstup na Wallace Monument. Odpoledne prohlídka města Stirling a návštěva hradu, na němž se rodily skotské dějiny, Stirling Castle. Odpoledne zastávka u technického divu Falkrik Wheel a na bitevním poli Bannockburn. Večer návrat na ubytování do hostitelských rodin.

5.den: Celodenní výlet do hlavního města Skotska Edinburghu, které je považováno za jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dopoledne procházka po Royal Mile a návštěva Edinburgh Castle , kde jsou uchovány skotské korunovační klenoty, a St. Giles Church. Odpoledne procházka po Princess Street, možnost nákupů, nebo návštěva královské jachty Britannia. Večer návrat na ubytování do hostitelských rodin.

6.den: Celodenní výlet na skotskou Vysočinu. Průjezd vřesovištěm Rannoch Moor a procházka smutným údolím Glencoe, které se proslavilo krvavým střetnutím skotských klanů. Odpoledne zastávka u jedinečné soustavy zdymadel ve městě Fort William. Poté projížďka po jezeře Loch Ness a průjezd údolím Glen Shiel na ostrov Skye. Cestou fotopauza u Elian Donan Castle, který je považován za nejkrásnější hrad ve Skotsku. Večer ubytování v hostelu na ostrově Skye.

7.den: Brzy ráno okružní jízda ostrovem Skye. Fotopauza u vodopádu Klit Rock a Old Man of Storr a zastávka na tajemném Kilmuir Cemetry, kde je pochovaná jakobitská hrdinka Flora MacDonald. Poté návštěva Dunvegan Castle a výlet čluny k volně žijící kolonii tuleňů. Odpoledne návrat do Stirlingu okolo jezera Loch Garry s výhledy na Grampian Mountains. Večer ubytování v hostelu ve Stirlingu či okolí.

8.den: Ráno přejezd na jih do Newcastlu. Cestou návštěva Holy Island, kde se nachází klášter založený v roce 635 a s pevninou je propojen pouze za odlivu. Večer nalodění na trajekt do Newcastelu.

9.den: Přejezd zpět do ČR, návrat v nočních hodinách.

Cena: 14 490,- Kč
Cena zahrnuje:
 • dopravu zájezdovým autokarem (klimatizace, kávovar, lednička, bufet, WC, Video)
 • 1x trajekt Amsterdam – Newcastle - Amsterdam s ubytováním ve 4-lůžkových kajutách
 • 3x ubytování v hostitelských rodinách s plnou penzí (oběd ve formě balíčků)
 • 2x ubytování v hostelu se snídaňovým balíčkem
 • komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storno
 • pojištění proti úpadku CK dle zákona č. 159/1999 Sb.
 • na 13 účastníků 1 místo zdarma pro pedagogický dozor
 • bezplatné přistavení autobusu (min. 13 účastníků)
 • dopravu účastníků do místa setkání s hostitelskou rodinou
 • služby průvodce po celou dobu zájezdu a dodání informačních materiálů
Cena nezahrnuje
 • MHD a vstupy do navštívených objektů a atrakcí